BAKAN ERSOY’DAN ’23 NİSAN’ MESAJI

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Ersoy, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bakan Ersoy’un mesajında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Türk milletinin İstiklal Mücadelesi’ni sürdürdüğü bir dönemde Türkiye Cumhuriyeti idealine doğru attığı en güçlü adım olduğunu vurguladı.

Bakan Ersoy, çocukların Meclisimizin temsil ettiği tarihi ve değerleri eksiksiz şekilde anlamalarının önemine dikkat çekti. Çünkü çocukların bu bilinci kazanmaları, geleceğimizin en güçlü teminatı olacağını belirtti. Atatürk’ün sözleriyle ifade etmek gerekirse, “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”

Bakan Ersoy ayrıca, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutladı.

(23.04.2024)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Polis Ekiplerimiz Depremzede, Şehit ve Gazi Yakını Çocuklarımızla Birlikte “Ekip: SİBERAY Güneş Fırtınası” Sinema Filmini İzledi
Next post CHP Lideri Özgür Özel: “Programımızı Bugün Gerçekleştiremiyoruz, Mümkün Olan İlk Fırsatta Filistin’e Gideceğim”