Başkan Gülpınar’ın Burs Tarihi Ve Kriterleri Belli Oldu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, seçim dönemi sürecinde verdiği sözü tutarak başkanlık maaşının tamamını öğrencilere burs olarak vereceğini duyurmuştu. Bu kararın ardından belirlenen kriterler doğrultusunda öğrencilere verilecek bursların başvuru süreci başladı.

Başkan Gülpınar’ın açıklamasına göre, burslar 15 Ekim 2024 tarihinden itibaren öğrencilere dağıtılacak. Başvurular ise Eylül ayı içerisinde alınacak ve değerlendirmeler yapılacak. Burslar, bir yıllık toplu olarak verilecek ve başvuruların değerlendirilmesi 4 kriter üzerinden yapılacak.

Kriterler arasında kız çocukları, gelir seviyesi bir asgari ücretten düşük olan öğrenciler, öksüz, yetim, engelli bireyler ve şehit ailelerinin çocukları ile nitelikli bölümlerde okuyan veya derece ile üniversite kazanan öğrenciler yer alıyor. Ayrıca vakıf üniversitesinde okuyan öğrencilerden sadece %100 burslu olanlar başvuru yapabilecek.

Başkan Gülpınar’ın belirlediği kriterler doğrultusunda burs miktarı ve öğrenci sayısı da belirlenerek öğrencilere eşit miktarda aktarılacak. Bu adım, Şanlıurfa halkı tarafından takdirle karşılanırken, öğrencilere destek olacak olumlu bir adım olarak değerlendiriliyor.

[foto]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Büyükşehir’den Kent Genelinde İlaçlama Seferberliği
Next post Şehitler İçin Mevlit Ve Hatim Duası