Başkan Mirkelam: İki Bayramı Bir Arada Yaşıyoruz

Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, bu bayramın Birecik için özel bir anlamı olduğunu söyledi. Kurban Bayramı’nın üçüncü günü olan 11 Temmuz’un, Birecik’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102’nci yıl dönümü olduğunu anımsatan Mirkelam, mesajında şunları dile getirdi:

Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, bu bayramın Birecik için özel bir anlamı olduğunu söyledi. Kurban Bayramı’nın üçüncü günü olan 11 Temmuz’un, Birecik’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102’nci yıl dönümü olduğunu anımsatan Mirkelam, mesajında şunları dile getirdi:

Başkan Mirkelam: İki Bayramı Bir Arada Yaşıyoruz

Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, bu bayramın Birecik için özel bir anlamı olduğunu söyledi.

Kurban Bayramı’nın üçüncü günü olan 11 Temmuz’un, Birecik’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102’nci yıl dönümü olduğunu anımsatan Mirkelam, mesajında şunları dile getirdi:

Milli ve manevi değerlerine çok sıkı şekilde bağlı, eşsiz bir millet olarak bugün yaşadığımız manevi sevinç, 11 Temmuz günü ikiye katlanacak ve bizlere bayram içinde bayram yaşatacaktır. Böylesi bir güne bizleri ulaştırdığı için Yüce Rabbimize hamd ediyor, 11 Temmuz 1920 günü canları pahasına bu cennet vatanı bizlere emanet ederek bayram yaşatan aziz ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyorum.

Kurban Bayramı, maneviyatıyla dimdik ayakta duran milletimizin iyilik, yardımlaşma, dayanışma ve yaratana şükrünün ifadesi olarak geleneklerimizle birleşen ibadetlerimizden biridir. İslamiyetle müşerref olup, bayraktarlığı üstlendikten sonra üzerinde güneş batmayan topraklara iyilik ve adalet götüren milletimiz, insanlık erdemi olan geleneklerimizi de sahiplenmiş ve gittiği her yerde bunu yaşatmıştır.

Hem dinimizin hem de geleneklerimizin emri olan yardımlaşma ve dayanışma ruhunu en canlı şekilde yaşamamızı sağlayan bayram gibi özel günler, uygulamada gaflete düştüğümüz erdemli davranışlarımızı gözden geçirmek için de bir fırsattır.

Bu nedenle Kurban Bayramı’nın yeri ve önemi, toplumumuzda apayrıdır. Maddi ibadetin, maneviyatla harmanlandığı bu günler, tanıdığımız veya tanımadığımız insanlarla bir şeyler paylaşmak, manevi huzuru yaşamak ve Rabb’imize yakınlaşmak için hayatımızın dönüm noktası olabilecek hikmetlere sahiptir.

Birecik Belediyesi olarak, tüm çalışanlarımızla birlikte yaptığımız planlamalar doğrultusunda siz değerli hemşehrilerimizin huzur içinde bir bayram geçirmesini hedefledik. Bu amaçla kurban kesim yerlerimiz, bayram süresince görev alacak temizlik ve zabıta personelimiz görevlendirildi.

Kurbanın ibadet anlayışına yaraşır şekilde düzenli, temiz ve hijyenik şartlarda kesilmesi, paylaşılması ve bayram ziyaretlerinin tertemiz ortamda gerçekleşmesi için bizler bayram süresince görevimizin başında olacağız.

Birecikli hemşehrilerimizin de dinimizin temizlik emrine hassasiyetle riayet edeceğine yürekten inanıyor, Kurban Bayramı’nın ilçemize, ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve esenlikler getirmesini diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Hilvan Belediye Spor Birecik Spor’u 3-1 yendi.Şanlıurfa Süper Amatör Ligi’nde mücadele eden Hilvan Belediye Spor sahasında Birecik Spor ile karşı karşıya geldi.Hilvan ilçe stadında oynanan ve taraftarların büyük katılım gösterdiği karşılaşmanın ilk yarısında 1-0 geriye düşen Hilvan Belediye Spor, ikinci yarıda bulduğu 3 golle karşılaşmadan 3-1 galip ayrıldı.Karşılaşmayı taraftar ile birlikte izleyen ve maç sonrası yazılı bir açıklamada bulunan Başkan Bayık; “Bugün, Birecik Sporu sahasında ağırlayan Hilvan Belediye Spor maçında  değerli taraftarımızla tribünlerde yerimizi alıp taraftarlarımıza atkı ve berelerini dağıttık. Takımımız 90 dakika boyunca rakip takım karşısında üstün performans sergiledi ve 3 puanın sahibi oldu. Hedefimiz önümüzdeki maçları da kazanıp  zirveye çıkmak. Bugün şampiyonluk yolunda 3-1 galip gelen Hilvan Belediye Spor takımını ve yönetimini tebrik eder, sporun birleştirici gücüyle bir araya gelen ve takımızı destekleyen herkese teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi. 
Next post BAŞKAN CANPOLAT, HALİLİYE İÇİN 14 PROJE VE ESERİNİ AÇIKLADI