Başkanvekili Av. Ahmet Aksoy Şehitler Anıtına Çelenk Sunma Törenine Katıldı

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. Sene-i devriyesi münasebetiyle Osmanbey Şehitliğinde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından çelenk törenine Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Av. Ahmet Aksoy, Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, askeri erkân, Şanlıurfa il protokolü, idareciler, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Başkanvekili Av. Ahmet Aksoy, şehitler anısına Büyükşehir Belediyesi çelengi Şehitlik anıtına bırakırken, Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan tarafından kurtuluş şehitleri ve tüm şehitler için dua okundu. Törende şehit kabirlerine protokol üyeleri tarafından karanfiller bırakıldı.

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunu 104. Yıldönümü kentte çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 11 Nisan kutlamaları çerçevesinde tüm şehitler anısına Şehitlik Anıtı’na çelenk bırakıldı. Gaziantep’te bulunan bir tekstil fabrikasında çıkan yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Yangın sonucunda maddi hasar meydana gelirken, can kaybı veya yaralanma yaşanmadı.

Olayla ilgili olarak Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, yangının çıkış nedeni hakkında detaylı bir inceleme başlatıldığını belirtti. Yerlikaya, fabrikanın güvenlik önlemlerinin yeterli olup olmadığının da araştırıldığını ifade etti.

Yangına ilk müdahaleyi yapan itfaiye ekipleri, fabrikanın büyük bir kısmını kurtararak yangının diğer bölümlere sıçramasını engelledi. İtfaiye ekipleri, soğutma çalışmalarına devam ederken, yangının tamamen söndürülmesi için çalışmaların devam edeceği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post ŞAHİN: “KARARLARINIZI HEP BARIŞTAN, DOSTLUKTAN YANA ALIN” 22.04.2024
Next post Zeydan Karalar, “Adana’ya bir kez gelen şehrimizden vazgeçemez.”