BOZDOĞAN-31 Operasyonunda 6 İlde 38 DEAŞ Şüphelisi Yakalandı

İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’nın açıklamalarına göre, Türkiye’nin 6 ilinde DEAŞ Terör Örgütü’ne yönelik düzenlenen “BOZDOĞAN-31” operasyonları sonucunda toplamda 38 şüpheli yakalandı. Bakanımız Sayın Yerlikaya, terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaparak, teröristlere göz açtırılmayacağını ve güvenlik güçlerinin milletin huzuru, birlik ve beraberliği için çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlükleri tarafından düzenlenen operasyonlar, Adana, Aydın, Çorum, Gaziantep, Kayseri ve Mersin illerinde gerçekleştirildi. Her ilde yakalanan şüphelilerin sayıları şöyle:
 
  • Adana: DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 6 şüpheli yakalandı.
  • Aydın: DEAŞ terör örgütü faaliyetleriyle bağlantılı 1 şüpheli yakalandı.
  • Çorum: DEAŞ ile ilişkili 13 şüpheli yakalandı.
  • Gaziantep: DEAŞ ile bağlantılı 2 şüpheli yakalandı.
  • Kayseri: 4 DEAŞ şüphelisi yakalandı.
  • Mersin: DEAŞ terör örgütü ile ilişkili 12 şüpheli yakalandı.
Operasyonlar sonucunda birçok dijital materyale ve önemli miktarda döviz ile Türk Lirasına el konuldu. Bakanımız Sayın Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren kahraman polisleri tebrik ederek, “Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle” dedi.
 
Bu başarılı operasyonlar, Türkiye’nin terörle mücadeledeki ciddiyetini ve kararlılığını bir kez daha göstermektedir. Güvenlik güçleri, terör örgütlerine karşı sürekli tetikte olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post BAŞKAN NİHAT ÇİFTÇİ “AHLAKLI BELEDİYECİLİK PROTOKOLÜ” BELGESİNİ DR. FATİH ERBAKAN’DAN TESLİM ALDI
Next post BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VEKTÖRLE MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR