Büyükşehir’den ‘’Fide Bizden Üretim Sizden’’ Projesi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, tarım alanında çiftçilere destek olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi seralarında yetiştirilen 2 milyon adet biber, patlıcan ve domates fideleri çiftçilere dağıtılacak. “Fide Bizden Üretim Sizden” projesi kapsamında gerçekleştirilecek dağıtımla çiftçilerin üretim kapasiteleri artırılacak.

Güneydoğu Anadolu Projesi’nin (GAP) merkezi olan Şanlıurfa’da çiftçilerin tarımsal üretimlerine destek olmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından seralarda yetiştirilen fidelerin dağıtımı gerçekleştirilecek. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’ın talimatları doğrultusunda yürütülen çalışmalar kapsamında, mühendis ve çalışanlar tarafından kurulan seralarda üretilen domates, biber ve patlıcan fideleri çiftçilere dağıtılacak.

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın başlattığı proje kapsamında 2 milyon sebze fidesi için çiftçilerden talepler toplanacak. Talepler doğrultusunda üreticilere fide dağıtımı gerçekleştirilecek. Proje kapsamında destek almak isteyen çiftçiler, 0534 972 29 85 veya 0530 449 32 25 numaralı hatlardan bilgi ve destek alabilecekler.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal üretimi destekleyen bu projesi ile çiftçilerin daha verimli ve kaliteli üretim yapmaları hedefleniyor. Ayrıca, belirlenen alanlarda toprakla buluşturulacak fidelerden elde edilecek ürünlerin ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılması planlanıyor.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek fidan dağıtımları ile çiftçilere sağlanacak destek, tarımsal üretimin gelişmesine ve çiftçilerin gelir seviyelerinin artmasına katkı sağlayacak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, tarımsal alanda sürdürülebilir bir kalkınma için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Geleceğimizin Teminatı Çocuklarımızın Bayramı Kutlu Olsun!
Next post Şanlıurfalı Gençler Şanmek İle Geleceğe Hazırlanıyor