Büyükşehir’in ‘Gökkuşağının Altında’ Oyunu Gaziantepli Çocuklarla Buluştu

Bugün 10:28

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ‘Gökkuşağının Altında’ adlı çocuk oyunu ile ‘23 Nisan Çocuk Tiyatrosu Şenliği’nde yer aldı.

Oyunu toplam 600 çocuk izledi

26 Nisan Cuma günü saat 11.00 ile 13.30 saatlerinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Onat Kutlar Sahnesi’nde 2 seansta seyircisi ile buluşan Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Gaziantepli çocuklardan tam not aldı. ‘Gökkuşağının Altında’ oyunu; ilk seansta 300, ikinci seansta da 300 olmak üzere toplam 600 Gaziantep’li minikle buluştu.

Nilbanu Engindeniz’in kaleme aldığı çocuk oyunu Gökkuşağının Altında’nın yönetmenliğini Ozan Erdönmez, Sanat Yönetmenliği’ni de Hülya Savaş yaptı. Dekor ve Kostüm Tasarımını Alev Tol’un yaptığı, Taner Çelik’in dramaturg olduğu oyunun ışığında da Arif Temel yer aldı.

Oyun hakkında…

Gökkuşağı Kumpanyası’nda çalışmakta olan Palyaço Paço, Sihirbaz Madrabaz, Balerin Narin ve Müzisyen Chopin, birbirinden yetenekli sanatçılardır. Fakat onların en büyük sorunu, sanatlarından çok birbirleriyle uğraşıp her gösteride rezil olmalarıdır. Patron Dodo, onlara bir ders vermeye karar verir ve hepsini kumpanyadan uzaklaştırır. Kumpanya dışındaki hayatlarında yardımlaşmayı, dayanışma, dostluğu ve birbirlerini sevmeyi öğrenirler. Hayatın zorlukları onları “Gökkuşağının Altında” birbirine yakınlaştırır.

 

 

Haberin görüntüsünü indirmek için tıklayınız.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post HALİLİYE BELEDİYESİ, SICAK YEMEKLERİ 4 BİN 197 VATANDAŞA ULAŞTIRIYOR
Next post BOZDOĞAN-33 Operasyonunda 11 İlde 58 Terör Şüphelisi Yakalandı