CHP Lideri Özgür Özel: “Programımızı Bugün Gerçekleştiremiyoruz, Mümkün Olan İlk Fırsatta Filistin’e Gideceğim”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, planlanan Filistin ziyaretinin ertelendiği bildirildi. İran-İsrail arasındaki gerilim nedeniyle hava sahalarının uçuşa kapanması sebebiyle ziyaret gerçekleştirilemedi. Özel konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bölgede yaşanan son gelişmeler ve hava sahalarının uçuşa kapanması sebebiyle programımızı maalesef bugün gerçekleştiremiyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise, “Bugün için Filistin’e gideceğimizi daha önce duyurmuştum. Ancak bölgede yaşanan son gelişmeler ve hava sahalarının uçuşa kapanması sebebiyle programımızı maalesef bugün gerçekleştiremiyoruz. Mümkün olan ilk fırsatta Filistin’e gideceğim. Filistin halkının yanındayız, ateşkes bir an önce sağlanmalı insani yardımların bölgeye sorunsuz ulaşımı temin edilmelidir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Özel’in sosyal medya hesabından paylaştığı açıklama büyük yankı uyandırırken, ziyaretin ertelenmesi bölgedeki gerginliğin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi. Özel’in Filistin ziyaretine yönelik yeni planlama hakkında henüz bir açıklama yapılmazken, bölgedeki gelişmelerin yakından takip edildiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post BAKAN ERSOY’DAN ’23 NİSAN’ MESAJI
Next post ANKARA BÜYÜKŞEHİR 5 YILDA 4361 İHALEYİ CANLI YAYINLADI