“Cumhuriyet, Güvenlik ve Jandarma” Temalı Resim Sergisi

Jandarma Genel Komutanlığının, geçen yıl Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında öğrencilere yönelik düzenlediği yarışmaya gönderilen resimlerin yer aldığı “Cumhuriyet, Güvenlik ve Jandarma” temalı sergi törenle açıldı.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Kütüphanesi Divan Salonu’ndaki serginin açılışına İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Aktaş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sayın Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Sayın Erol Ayyıldız, Sahil Güvenlik Komutan Yardımcısı Tümamiral Sayın Cengiz Fitoz, Jandarma Genel Komutanlığı komuta kademesi, Milli Eğitim Bakanlığı temsilcileri, öğrenciler ile aileleri katıldı.
 
İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Aktaş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin ile sergiyi gezerek, eserleri inceledi.
Sergiyi oldukça beğendiğini ifade eden Sayın Aktaş, “Jandarma teşkilatımızın Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebetiyle ülke genelinde düzenlediği tertip ettiği sergi programındayız. Gerçekten birbirinden çok kıymetli eserleri burada sergileniyor.” dedi.
 
Bakan Yardımcımız Sayın Aktaş, eserlerin aynı zamanda Jandarma Genel Komutanlığının 185. yılında sergilenmesinin önemini vurgulayarak, “Bu eserleri yüreğiyle çizen ve buraya kadar gelmesine vesile olan bütün öğrencilere, velilere, öğretmenlere, okul idarecilerine ve jandarmamıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Öğrenciler tarafından hazırlanan 58 eserin yer aldığı sergi, 12 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post BAŞKAN ÖZÇELİK’TEN 1 MAYIS MESAJI
Next post 2024 YILI İLK ÇEYREĞİNDE TURİZMDE TARİHİ REKOR