Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Mama Üretimine Başladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının mama ihtiyaçlarını karşılamak için kendi mama üretim tesisini kurdu. Bu sayede sokak hayvanlarına yönelik mama desteklerini 7/24 sürdürmeyi hedefleyen belediye, artık mama üretimini kendi bünyesinde gerçekleştirecek.

Mama üretim tesisi, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlığı tarafından kuruldu ve seri üretime başladı. Tesis, 4 personel ve 1 gıda mühendisinden oluşan bir ekip tarafından yönetiliyor ve aylık ortalama 3 bin 500 kilogram kedi ve köpek maması üretiyor. Üretilen mamaların sağlıklı, katkısız ve yüksek proteinli olduğu belirtiliyor.

Ayrıca, tesisin organik kompost gübre üretimi de yapıyor. Tesiste kullanılmayan bayat ekmekler, sokak hayvanları için mama haline getirilerek israfın önüne geçiliyor. Bu sayede büyük bir tasarruf sağlanırken, sokak hayvanlarına da kaliteli ve dengeli beslenme imkanı sunuluyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin sokak hayvanlarına yönelik bu adımı, hem hayvanların beslenme ihtiyacını karşılamakta hem de çevre dostu bir yaklaşımı desteklemektedir. Bu proje ile belediyenin sosyal sorumluluk bilinci ve çevre duyarlılığı ön plana çıkmaktadır. Sokak hayvanlarının korunması ve ihtiyaçlarının karşılanması için yapılan bu tür çalışmaların diğer belediyelere de örnek olması ve yaygınlaşması önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden 23 Nisan Konseri
Next post İsraf Ve Yolsuzluk İhbar Hattı Hizmete Girdi