Tek Ses İki Hareket Projesi Valilik Kupası Yarışmaları Başlıyor

Şanlıurfa Valiliği himayelerinde; Eyyübiye Belediyesi, ŞURKAV ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl üçüncü kez düzenlenen “Tek Ses İki Hareket Projesi” adlı okullar arası koro ve halkoyunları yarışmaları başlıyor.

Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) tarafından düzenlenecek olan koro yarışmalarında 13 ilçe ön elemelerini yaparak ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde birincilerini belirleyecek. Birinci olan korolar, 17-18-19 Nisan 2024 tarihlerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda yapılacak olan Valilik Kupası koro yarışmalarına katılacak.

Halkoyunlarında da 13 ilçeden ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde 115 okul, 24-25-26 Nisan 2024 tarihlerinde 11 Nisan Kapalı Spor Salonunda yapılacak olan Valilik Kupası halk oyunları yarışmalarına katılacak.

“Kültürlü Gençlik Huzurlu Gelecek” mottosuyla ilk olarak 2022 yılında düzenlenen “Tek Ses İki Hareket” projesiyle, geleneksel müzik ve halk oyunlarının yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması, çocukların öz kültürlerine sahip çıkmalarının sağlanması, sosyal ve kültürel etkinlikler aracılığıyla kötü alışkanlıklardan korunmaları gibi yan faydalar da amaçlanıyor.

Proje, Şanlıurfa’nın UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil edilerek türküleri, halk oyunları ve müziğiyle “UNESCO Müzik Şehri” unvanını almasına altyapı oluşturmuş ve destek sağlamıştı.

Eklenme Tarihi: 15.04.2024 13:09

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Başkan Mehmet Kuş Batıkent TOKİ Tematik Parkı’nı İnceledi
Next post Başkanımız Sn.Mehmet Begit Başkanlığında yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı