Büyükşehir’den Sakin Şehir Halfeti’de Tekne Denetimi

Her gün binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği “Saklı Cennet” Halfeti’de iç sulardaki gezi tekneleri denetlendi. Ekipler; tarafından denetlenen teknelerdeki eksikliklerin giderilmesi için kaptanlar uyarıldı.

 2013 yılında Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesi tarafından “Sakin Şehir” ağına dahil edilen Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesindeki gezi teknelerine yönelik denetim yapıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İç Sular Şube Müdürlüğü ile Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler; gezi teknelerinde hayat kurtaracak önlemlerin alınıp alınmadığını denetledi. Halfeti Belediye Başkan Adayı Nihat Aslan ile Halfeti Tekne İşletmecileri Kooperatif Başkanı Mehmet Karaman da denetimlere eşlik etti.

Teknelerde yangın söndürme tüpü, boğulma vakalarına karşı can simidi ve teknedeki yolcu sayısına göre can yeleğinin olup olmadığı kontrol edildi. Kaptanlara gerekli uyarıları yapan ekipler; bulundurulması zorunlu olan teçhizatları kontrol etti.

Halfeti Tekne İşletmecileri Kooperatif Başkanı Mehmet Karaman, Ulaşım Daire Başkanlığımız ve Büyükşehir zabıtaları tarafından teknelerimiz denetlendi. Zaten bu denetimler sürekli oluyor. Buraya gelen misafirlerin güvenliği açısından teknelerimiz hemen hemen her gün denetleniyor’’ dedi.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post AUTO-DRİFT FEST 2024 ETKİNLİĞİ GAZİANTEP’TE BAŞLIYOR
Next post HALİLİYE GENÇLERDEN TEKVANDO VE JUDO KURSLARINA YOĞUN İLGİ