DEAŞ’a Yönelik Bozdoğan-35 Operasyonunda 30 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, 9 ilde terör örgütü DEAŞ’a yönelik Bozdoğan-35 operasyonunda 30 şüphelinin yakalandığını bildirdi.
Bakanımız Sayın Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, il jandarma komutanlıklarınca Mersin merkezli İstanbul, Adana, Ankara, Diyarbakır, Osmaniye ve Yozgat’ta terör örgütü DEAŞ’a yönelik operasyonda 15 kişinin yakalandığını kaydetti.
Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, Hatay ve Kütahya İl Emniyet Müdürlükleri, TEM Şube Müdürlüklerince de operasyon düzenlendiğini aktaran Bakanımız Sayın Yerlikaya, Hatay’da, geçmiş dönemlerde DEAŞ adına mühimmat temin eden, kaçakçılık faaliyetlerini organize eden, ifade ve teşhislerde adı geçtiği tespit edilen 14 şüphelinin yakalandığını belirtti.
 
Bakanımız Sayın Yerlikaya, Kütahya’da da geçmiş dönemlerde DEAŞ içerisinde faaliyet yürüttüğü ve örgüt mensuplarıyla irtibatlı olduğu tespit edilen bir kişinin yakalandığını kaydetti.
 
Operasyonlar sonucu ruhsatsız tabancalar, çok sayıda örgütsel dokümanla dijital materyale el konulduğunu belirten Bakanımız Sayın Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren jandarma ve emniyet güçlerini tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post GAZİANTEP’TE İSTİHDAMI, KATMA DEĞERİ VE ÇEVRE SAĞLIĞINI BİR ARADA SUNAN PROJE!
Next post Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Özgür Özel, ‘Üç Fidan’ı Mezarı Başında Andı: “Denizler Anayasal Düzeni Savunuyordu”