EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN 3. ÇOCUK VE BİLİM FESTİVALİ!

Türkiye’nin ve Balkanlar’ın en büyük interaktif çocuk müzesi olan Hasan Ali Çocuk Müzesi, 3. Çocuk ve Bilim Festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Edirne Belediyesi tarafından çocukların bilime olan ilgisini arttırmak ve keşfetmenin heyecanını yaşatmak için düzenlenecek 3. Çocuk ve Bilim Festivali, 26 Mayıs Pazar günü saat 13.00’te Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi; çocukların eğlenerek öğrenmesini, yaparak ve yaşayarak deneyim kazanmasını hedefleyen Çocuk ve Bilim Festivali için kapılarını ücretsiz olarak açacak.

Çocuklara ve eğitime verdiği değeri her fırsatta gösteren Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, bilime meraklı her yaş grubu çocuğu 3. Çocuk ve Bilim Festivale davet ederek şu ifadeleri kullandı;

“Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En hakiki mürşit ilimdir” sözünden ilham alarak düzenlediğimiz Çocuk ve Bilim Festivali’mizde, çocuklarımızın bilime olan ilgisini artırmayı ve araştıran, sorgulayan bireyler olarak yetişmenizi hedefliyor, çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bilimin ışığında parlayan gözler, keşfetmenin coşkusuyla dolu kalpler, etkinlik boyunca birbirinden ilgi çekici bilimsel deneyler, interaktif atölyeler ve eğitici oyunlar eşliğinde bilim dünyasının kapılarını aralayacaklar. Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nin renkli atmosferinde, bilimin büyüsüyle dolu bir gün geçirecek olan çocuklarımız, hem eğlenecek hem de öğrenecekler. Ülkemizin en büyük umudu olan geleceğimizin teminatı çocuklarımız için büyük bir heyecanla hazırladığımız 3. Çocuk ve Bilim Festivaline Edirne’mizin tüm çocuklarını ve ailelerini davet ediyorum”  

26 Mayıs Pazar Günü Saat:13.00’te Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde gerçekleştirilecek olan 3. Çocuk ve Bilim Şenliği’nde Robotik Kodlama, Fizik, Kimya ve Biyoloji Deneyleri, Matematik, 3D Tasarım, Sürdürülebilir Yaşam ve Geri Dönüşüm Atölyesi, Tangram Atölyesi, Parfüm Atölyesi, Kekpops Atölyesi, Satranç Atölyesi ve El Dezenfektanı Atölyesi gibi eğlenceli atölye çalışmaları da çocuklarla buluşacak.

Festivalde ayrıca Sahne Gösterileri, Planetaryum Gösterileri, Halk Oyunları ve Resim Sergisi de yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Türk Belediyeler Birliği’nde Adana’yı Temsil Edecek Üyeler Seçildi
Next post ALANYA BELEDİYESİ BAŞKAN YARDIMCILARI ATANDI