GENÇLİĞİMİZ GELECEĞİMİZDİR!

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle 19 Mayıs Pazar Günü Saat: 20.30’da “Gençliğimiz Geleceğimizdir” Fener Alayı düzenlenecek. Şükrüpaşa İlköğretim Okulu önünde başlayacak olan kortej yürüyüşü; Atatürk Anıtı’nda sona erecek.

Aynı gün Saat: 21.30’da ise 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Konseri düzenlenecek. Saraçlar Caddesi’nde düzenlenecek olan konserde, Edirne Belediyesi Kent Orkestrası ve Edirne Belediyesi Modern Dans Topluluğu sahne alacak. 

Tüm Edirne halkını ve özellikle gençleri 19 Mayıs kutlama etkinliklerine davet eden Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutlamak için hazırlıklarımızı tamamladık. 19 Mayıs Pazar günü saat 20.30’da, Şükrüpaşa İlköğretim Okulu önünde başlayacak olan; coşkulu sloganlarımız ve bayraklarımızla birlikte gençlik ruhunu yaşatacağımız “Gençliğimiz geleceğimizdir” Fener Alayı’na, 21.30’da gerçekleştireceğimiz Edirne Belediyesi Kent Orkestrası konserine ve Edirne Belediyesi Modern Dans Topluluğu gösterisine tüm vatandaşlarımızı ve özellikle gençlerimizi davet ediyorum.

Seçim sürecimizde de söylemiştik. Şimdi de söylüyoruz. Gençlerimiz, bu toprakların en büyük zenginliği ve aydınlık geleceğimizin teminatıdır. Onlar, milli mücadelemizin ruhunu ve değerlerini daha da ileri taşıma azmiyle dolu. Bizler de ülkemizin gelişimine, demokrasisine ve refahına katkı sağlamakta kararlıyız, geleceğimizi şekillendirecek olan sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda hep birlikte yürüyecek ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine el ele ve omuz omuza çıkaracağız. Tüm halkımızı bir kez daha 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerimize ve bu unutulmaz coşkuya katılmaya davet ediyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Sahil Güvenlik Ekiplerinden Nefes Kesen Tatbikat
Next post 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ALANYA’DA COŞKUYLA KUTLANACAK BAŞKAN ÖZÇELİK TÜM VATANDAŞLARI FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜ VE KONSERE DAVET ETTİ