HALİLİYE BELEDİYESİ, ÜRETTİĞİ EKMEKLERİ SOFRALARA ULAŞTIRIYOR


Haliliye Belediyesi’nin kurduğu Ekmek Üretim Tesisi ile ustalar tarafından günlük olarak üretilen 6 bin ekmek, Aşevi hizmetinden faydalanan vatandaşların sofralarına ulaştırıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın “Üreten Belediye” anlayışıyla Haliliye Belediyesi bünyesinde kurulan tesis ve atölyelerin sayısı artıyor.

Vatandaşlara dokunacak projelerin hayata geçirildiği Haliliye’de kurulan Ekmek Üretim Tesisi ile günlük 6 bin ekmek üretiliyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Aşevi hizmetinden faydalanan 4 bin 197 vatandaşın sofrasına ulaştırılan günlük 3 çeşit yemeğin yanında dağıtılan ekmekler, Belediye bünyesinde üretiliyor. İhtiyaç sahibi ailelerin yanında olan Haliliye Belediyesi’nin üretimden yana anlayışı ile Ekmek Üretim Tesisinde hummalı çalışmalar sürüyor. Belediye bünyesindeki ustalar tarafından geç saatlerde başlayan çalışmalar ile Aşevi hizmetinden faydalanan vatandaşlar için günlük ekmek üretiliyor. Ekmekler, sabahın ilk ışıklarıyla sefer taslarına konulan yemekler eşliğinde hanelere dağıtılıyor.

Böylelikle; günlük dağıtılan 6 bin ekmeğin üretimi ile tasarruftan yana anlayışı benimseyen Haliliye Belediyesi, hizmette hızlı işleyişi de sağlıyor.

 

Eklenme Tarihi: 02.05.2024 10:27


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post VEFATININ 31’İNCİ YILINDA MÜTEFEKKİR, MUTASAVVIF, YAZAR SAMİHA AYVERDİ ESERLERİYLE ANILDI
Next post BAŞKAN VEKİLİ BAYRAM, İŞÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ