KISKAÇ-18 Operasyonlarında 90 FETÖ Şüphelisi Yakalandı

İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, son 4 gün içinde 17 ilde FETÖ’ye yönelik düzenlenen “KISKAÇ-18” operasyonlarında 90 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Bakanımız Sayın Yerlikaya, “FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek” dedi.
 
Yakalanan Şüpheliler:
Operasyonlar, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM Şube Müdürlüklerince yapıldı. Operasyonların düzenlendiği iller arasında Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Bitlis, Denizli, Edirne, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kütahya, Malatya, Şanlıurfa ve Tekirdağ bulunuyor.
 
Şüphelilerin Tespit Edilen Faaliyetleri:
  • Örgütün sözde “Emniyet Mahrem Yapılanması, Adliye Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları,
  • Ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve örgüt içerisinde sorumlu şahıslarla irtibatlı oldukları,
  • İfade ve teşhislerde adı geçen, örgütün “Gaybubet Evi” olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklandıkları,
  • FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.
Operasyonlar Sonucu:
  • Çok miktarda döviz ve Türk Lirası,
  • Çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi.
İçişleri Bakanımız Sayın Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren kahraman polisleri tebrik ederek, “Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle” ifadelerini kullandı.
 
Bu operasyonlar, Türkiye’nin FETÖ terör örgütüne karşı mücadelesindeki kararlılığını ve etkinliğini bir kez daha ortaya koydu. Milletimizin huzuru ve güvenliği için sürdürülen bu kararlı mücadele, güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle devam edecek.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post SİBERGÖZ-42 Operasyonunda 127 Şüpheli Yakalandı: 1 Milyar Dolarlık Kripto Dolandırıcılık Çökertildi
Next post ÖĞRENCİLER SINAVLARA OKUMA EVLERİNDE HAZIRLANIYOR