SİVEREK’TE GERÇEĞİNİ ARATMAYAN YKS DÜZENLENDİ

Siverek Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için gerçeğini aratmayan bir deneme sınavı düzenledi.

Kültür Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürüten Ramazan Acarlar Gençlik Merkezi’nde YKS’ye hazırlanan öğrencilere yönelik hafta sonu deneme sınavı yapıldı.

Gazipaşa İlkokulu’nda düzenlenen sınava yaklaşık 200 öğrenci katılırken girişlerde sıkı önlemler alındı.

Deneme sınavı, öğrencilerin sınav stresini azaltmak ve gerçek sınav öncesi tecrübe kazanmalarını sağlamak amacıyla yapıldı.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, insan odaklı düşünülen sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak eğitimin daima ivedi olarak ele alındığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Ramazan Acarlar Gençlik Merkezi’nde devam eden kurslarımıza katılan öğrencilerimize yönelik başlatılan deneme sınavlarının sonuncu hafta sonunda düzenlenmiştir. Bugüne kadar 35 deneme sınavı yapılarak öğrencilerimize gerçek sınav psikolojisini yaşatmak ve stres seviyelerini asgari düzeye indirmek amacıyla prova mahiyetinde tamamlanmıştır. Belediye Başkanımız Ali Murat Bucak’ın talimatları doğrultusunda bundan sonraki süreçte de geleceğimizin teminatı gençlerimizin eğitim ve öğretimini desteklemeye devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post 27.05.2024 “Mobil Göç Noktası” Aracı Tokat'ta Hizmet Vermeye Başladı İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı tarafından ilk olarak 19 Temmuz 2023 tarihinde İstanbul’da 1 Aralık 2023 tarihinde ise tüm büyükşehirlerde başlatılan Mobil Göç  Noktası uygulaması Türkiye’ye geneline yayılıyor.
Next post EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SORUNLARI YERİNDE DİNLİYOR