Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel: “CHP’nin 31 Mart’taki Rüzgârı Artarak Devam Ediyor”

“SEÇMEN KENDİ KARARINA HÜRMETSİZLİK EDENİ CEZALANDIRIR”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Rize’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özel yenilenen seçimlere ilişkin sorulara, “CHP’nin geçen seçimdeki rüzgârını devam ettirdiğini görüyoruz. Bundan çok memnunuz. Hangi partiden olursa olsun bugün milletten belediye başkanlığı görevi ile ilgili onay alan arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz” cevabını verdi.

“SEÇMEN BU HATAYI DÜZELTTİ”

Rize’de basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Özgür Özel, Kayseri Pınarbaşı’nda yenilenen seçime ilişkin, “Kayseri Pınarbaşı’nda seçimi kazanmıştık. MHP’nin oradaki milletvekili önce orada terör estirdi. Hakimleri tehdit etti. Küfürler etti. Olmadık şeyler oldu. Seçimler tekrar edildi. Ne oldu? Bugün 284 oy farkla orayı kazandık. Seçmen kendi kararına hürmetsizlik edeni cezalandırır. Bu kadar basit. 31 Mart akşamında da söyledik. Seçmen her seçimde bir mektup yazar. O mektubu okudun ve anladın. Seni ödüllendirir. Anlamazsan cezalandırır. Bu başarıdan şımarmamak da böyle bir şeydir. Mağlubiyeti kabullenip bundan ders almak da böyle bir şeydir. Yok, ben mağlubiyeti kabul etmiyorum, kaba kuvvete başvuruyorum dersen bu sefer seçmen sana karşı bir sonraki seçimde kaba kuvvetin ne demek olduğunu gösterir. Kayseri’deki milletvekili arkadaşımız, yanlış yaptı ve partisine yanlış yaptırdı. Seçmen bu hatayı düzeltti” dedi.

“CHP’NİN 31 MART’TAKİ RÜZGÂRI ARTARAK DEVAM EDİYOR”

Özel, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Büyükkarıştıran beldesinde yenilenen seçime ilişkin “Büyükkarıştıran ise CHP’nin çok önemli iddia koyduğu ancak CHP seçimi almasın diye orada bir takım askeri kişilerin dahil seçim akşamı oraya geldikleri ve askeri araçlarla, polise ait araçlarla Büyükkarıştıran’ı karıştırdıkları ve seçimin üzerine gölge düşürdükleri bir yerdi. Kararı kim verecekti? Büyükkarıştıranlılar verecekti. Karar net. Diyorlar ki kaba kuvvete teslim olmayız. Devlet ile millet karşı karşıya gelirse millet kazanır. Biz milletin tarafındayız. Devletin kirpisi, TOMA’sını getirip de oy sayım sırasını karıştırırsanız, seçmen düşünür, taşınır ve size bir ders verir. Bu kadar net. CHP’nin 31 Mart’taki rüzgârı artarak devam ediyor. 3 yerde seçimde iddialıydık. İddia koymak istiyorduk, ikisini kazandık. Tunceli’de CHP belki oylarını korudu ama AKP orada oylarını ciddi şekilde olmasa da artırmış görünüyor. Tabii orada yine çeşitli duyumlar geliyor. Meseleyi milletin karşısına devleti diktiler diye. Orayı dikkatle takip ederiz ama kullanılan oylarda CHP’nin geçen seçimdeki rüzgârını devam ettirdiğini görüyoruz. Bundan çok memnunuz. Hangi partiden olursa olsun bugün milletten belediye başkanlığı görevi ile ilgili onay alan arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. CHP’nin belediye sayısı 409’dan 411’e çıkmıştır. İki arkadaşımızı da yürekten kutluyorum. Bundan sonra 411 belediyemizle birlikte milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.Rize’de basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Özgür Özel, Kayseri Pınarbaşı’nda yenilenen seçime ilişkin, “Kayseri Pınarbaşı’nda seçimi kazanmıştık. MHP’nin oradaki milletvekili önce orada terör estirdi. Hakimleri tehdit etti. Küfürler etti. Olmadık şeyler oldu. Seçimler tekrar edildi. Ne oldu? Bugün 284 oy farkla orayı kazandık. Seçmen kendi kararına hürmetsizlik edeni cezalandırır. Bu kadar basit. 31 Mart akşamında da söyledik. Seçmen her seçimde bir mektup yazar. O mektubu okudun ve anladın. Seni ödüllendirir. Anlamazsan cezalandırır. Bu başarıdan şımarmamak da böyle bir şeydir. Mağlubiyeti kabullenip bundan ders almak da böyle bir şeydir. Yok, ben mağlubiyeti kabul etmiyorum, kaba kuvvete başvuruyorum dersen bu sefer seçmen sana karşı bir sonraki seçimde kaba kuvvetin ne demek olduğunu gösterir. Kayseri’deki milletvekili arkadaşımız, yanlış yaptı ve partisine yanlış yaptırdı. Seçmen bu hatayı düzeltti” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post ABB FOMGET KADIN FUTBOL TAKIMI YENİ YILDIZLARINI ARIYOR
Next post Güney Amerika’dan Kokain Sevkiyatı Yapmaya Çalışan Uyuşturucu Organize Suç Örgütüne Yönelik NARKOÇELİK-20 Operasyonlarında 373 Kg Kokain Ele Geçirildi